CFMOTO se vratio na vrh proizvođača, timova i poretka vozača

28.05.2024

Vozač CFMOTO Aspar tima David Alonso pobijedio je drugu uzastopnu utrku i ima 14 bodova prednosti na vrhu Svjetskog prvenstva. Jake Dixon se s jedanaeste pozicije popeo na treću i osvojio svoje prve bodove u sezoni.

CFMOTO Aspar vozač David Alonso novi je lider Moto3 Svjetskog prvenstva. Kolumbijac je zablistao na Circuit de Barcelona – Catalunya i ostvario svoju drugu uzastopnu pobjedu, četvrtu do sada ove godine. Alonso je startao sa šeste pozicije i bio je oprezan u prvim krugovima, ali uvijek u vodećoj skupini. Kako je utrka odmicala i performanse guma su se mijenjale, Alonso se pomaknuo ispred svojih suparnika i postavio se na čelo. Preostalih sedam krugova, Kolumbijac je preuzeo vodstvo nakon što je prestigao Ivána Ortolu i do kraja je bio prvi. Ortolá, koji je startao s prve pozicije, završio je drugi, a José Antonio Rueda završio je treći nakon što je pretekao Collina Veijera u zadnjem krugu. Ovom pobjedom Alonso ponovno preuzima vodstvo u Moto3 razredu, koje od VN Portugala drži Dani Holgado. Holgado je sada drugi, 14 bodova iza Kolumbijca. CFMOTO Aspar Team također vodi u timskom prvenstvu i vodi pred svojim neposrednim pratiteljem za 14 bodova.

Joel Esteban završio je na četrnaestom mjestu u svojoj domaćoj utrci. Španjolac je startao s petnaeste pozicije i bio je vrlo konkurentan u prvim krugovima. Zapravo, mogao se boriti u vodećoj skupini. Međutim, sudar s drugim vozačem kada je bio osmi uvjetovao je njegovu utrku i spriječio ga u borbi za prva mjesta. Esteban se u posljednjim krugovima pokušavao vratiti, ali je na kraju kroz cilj prošao kao četrnaesti.

Vozač CFMOTO Aspar tima Jake Dixon postigao je svoje prvo postolje sezone na Velikoj nagradi Katalonije nakon što je završio sjajan povratak. Britanac je startao s jedanaestog mjesta i prošao s najniže na najvišu poziciju u teškoj utrci na Circuit de Barcelona – Catalunya. Upravljanje gumama bilo je ključno u utrci i Dixon se znao prilagoditi okolnostima da se ponovno nađe na postolju po prvi put nakon svoje pobjede na VN Katalonije 2023. godine. Britanac je osvojio svoje prve bodove ove sezone, nakon početka sezone koji mu nije bio lagan. Japanac Ai Ogura pobijedio je s više od tri sekunde prednosti ispred momčadskog kolege Sergia Garcíe koji je završio drugi. Sve to u utrci u kojoj je jedan od favorita, Fermín Aldeguer, pao dok je vodio. Nakon ove utrke, García povećava svoje vodstvo u Svjetskom prvenstvu i prvi je vozač koji je zadržao vodstvo dvije utrke zaredom.

Vozač CFMOTO tima Aspar Izan Guevara nije uspio odvoziti niti jedan krug na stazi Circuit de Barcelona – Catalunya. Guevara je startao s trinaeste pozicije i odlično startao. No, u prvom zavoju dotaknuo ga je Amerikanac Joe Roberts i kao posljedica toga se srušio sa Somkiatom Chantrom. Guevara je u tom trenutku ostao bez mogućnosti. Španjolac je već spreman za sljedeću utrku, Veliku nagradu Italije sljedeći tjedan.

Morda vas bo zanimalo tudi:

CFMOTO DAY ADVENTURE FEST 2024

CFMOTO DAY ADVENTURE FEST 2024 - mjesto gdje se strast za ATV-ima i motociklima susreće sa zabavom! Osim glazbe i vozila, festival koji će se održati na visoravni Faget, Mioveni, nudi vam razne sportske aktivnosti od 14. do 15. lipnja za nezabo...